„A századik juh nyomában…”

2013. június 02., címkék: kanadai reformátusok, amerikai reformátusok (hrca), diaszpóra, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület)

Észak-Amerikai Magyar Református Diaszpóra Konferenciát tartottak Niagara Fallson, ahol a Kárpát-medencei református egyházakat a Generális Konvent elnökségének háromfős küldöttsége képviselte. Az eseményen felszólalt és a résztvevőket köszöntötte a magyar kormány több jelenlévő református tagja is.

Pályázati felhívás

2011. március 17., címkék: pályázat, Pályázat, amerikai reformátusok (hrca)

A Phoenix-i Magyar Református Egyház (Arizona, USA) pályázatot hírdet a megüresedett lelkipásztori állás betöltésére.

Pályázati felhívás lelkipásztori állás betöltésére

2010. december 18., címkék: archív, amerikai reformátusok (hrca), archiv, Hírek

A Phoenix-i Magyar Református Egyház a Presbitérium és a Lelkészkereső Bizottság határozata alapján pályázatot hirdet megüresedett lelkipásztori állás betöltésére.

Megtartotta éves közgyűlését az Amerikai Magyar Református Lelkészegyesület

2010. augusztus 31., címkék: amerikai reformátusok (hrca), Háttér

A Pennsylvania állambeli Ligonier-ban tartotta éves közgyűlését az Amerikai Magyar Református Lelkészegyesület augusztus 30-án és 31-én. A kétnapos találkozón a résztvevők előadásokat hallgathattak meg, és megválasztották az egyesület új titkárát, Ötvös Zsolt személyében.

A tengerentúlon is megkondulnak a harangok június 4-én

2010. június 01., címkék: Nagyvilág, trianon, amerikai reformátusok (hrca), harang, megemlékezés

Az Amerikai Magyar Református Egyház Püspöki Tanácsa május 21-én és 22-én tartott ülésén határozatot hozott, hogy javasolja gyülekezeteinek június 4-én, a trianoni békediktátum aláírásának évfordulóján harangozással fejezzék ki összetartozásukat a magyar nemzettel. Amerikai magyar gyülekezeteink első nemzedéke számára különösen is fájdalmas volt a szerződés, hiszen döntő többségük a történelmi Magyarország azon területeiről származott, amelyeket elcsatoltak.

Bethlen Naptár – Az amerikai magyar reformátusság életét bemutató kiadvány

2010. március 30., címkék: bethlen gábor, amerikai reformátusok (hrca), amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), amerikai reformátusok (rca), Hírek

Megjelent a Bethlen Naptár legújabb száma, az amerikai magyar református egyházak és egyesületek közös kiadásában.

Budapesten is bemutatják a „Krisztus Vándorai” című filmsorozatot

2010. március 25., címkék: dokumentumfilm, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), duna televízió, amerikai reformátusok (hrca), Hírek, amerikai reformátusok (rca)

A Debrecen Televízió hétrészes filmsorozata az Amerikában élő református közösségeket mutatja be. Azokról az egyházközségekről, templomokról szól, amelyek az évek során még fennmaradtak és őrzik magyar református örökségüket.

A reformáció és az utána következő időszak páratlan digitális könyvtára

2010. január 31., címkék: Nagyvilág, digitális könyvtár, amerikai reformátusok (hrca), református világközösség (rev)

Érdekes és eddig páratlan digitális könyvtárat hozott létre az amerikai Grand Rapids református egyeteme, ahol majd júniusban megrendezik az új református világszervezet megalakulását. Az interneten elérhető könyvtár gazdag anyagot kínál a világ bármely részéről a világhálón odalátogatónak.